Rzeczoznawstwo z Doreto - wycena nieruchomości

Uprawnienia zawodowe rzeczoznawcy majątkowego Rzeczoznawca majątkowy

Rzeczoznawstwo majątkowe i wycena nieruchomości – Doreto Kraków

Rzeczoznawca majątkowy to osoba posiadająca uprawnienia zawodowe do wyceny nieruchomości nadane w trybie ustawy o gospodarce nieruchomościami przez Ministra Infrastruktury. Potrzeba wyceny nieruchomości wynika z przepisów prawa, bądź z innych uwarunkowań związanych z potrzebą minimalizowania ryzyka decyzji podejmowanych na rynku kapitałowym, w procesie gospodarowania i zarządzania majątkiem prywatnym lub publicznym. Doreto to firma rodzinna z siedzibą w Krakowie od kilku lat działająca w branży nieruchomości.

Operat szacunkowy

Pracujący dla nas rzeczoznawcy majątkowi dokonują wyceny, czyli przeprowadzają postępowanie, w wyniku którego następuje określenie wartości nieruchomości. Przygotowana opinia fachowca, o charakterze autorskim, stanowi dokument o nazwie operat szacunkowy. W różnych sytuacjach życiowych możesz być poproszony o dostarczenie takiego operatu szacunkowego, w celu potwierdzenia wartości swojego dobytku przez osobę wykwalifikowaną w tym kierunku.

Sytuacje takie to w szczególności:

  • ZABEZPIECZENIA WIERZYTELNOŚCI W CELU UZYSKANIA KREDYTU HIPOTECZNEGO
  • UBEZPIECZENIE NIERUCHOMOŚCI
  • SPRAWY SĄDOWE MAJĄCE NA CELU USTALENIE MASY SPADKOWEJ
  • PODZIAŁ MAJĄTKU
  • USTALENIE WYSOKOŚCI PODATKÓW OD SPADKU I DAROWIZN
  • USTALENIE OPŁAT
  • ZWIĄZANYCH ZE ZMIANĄ PLANU MIEJSCOWEGO LUB WYBUDOWANIEM URZĄDZENIA INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ
  • WYZNACZENIE SŁUŻEBNOŚCI GRUNTOWEJ

Wystarczy, że zgłosisz się do naszej firmy z siedzibą w Krakowie, a my przygotujemy taki gotowy operat szacunkowy. Rzeczoznawca majątkowy zgłosi się na wskazane przez Ciebie miejsce w celu wykonania dokumentacji fotograficznej nieruchomości, a także przeprowadzenia pomiarów i pozyskania odpowiednich dokumentów. Im więcej dokumentów związanych z daną nieruchomością posiadasz, tym szybsze, sprawniejsze oraz tańsze będzie wykonanie operatu szacunkowego.

Dojazd do klienta Niezbędne pomiary Gotowa wycena
Kompleksowa usługa

Kompletowanie dokumentacji jest jednak czasochłonne i żmudne, dlatego możesz wybrać opcję usługi, w której to nasz fachowiec załatwi za Ciebie wszelkie formalności. Działamy na obszarze całego województwa małopolskiego, ze szczególnym uwzględnieniem Krakowa, Rabki Zdrój oraz Limanowej.

Kompleksowa usługa wyceny nieruchomości – Doreto Kraków

W zależności od charakteru nieruchomości wymagane są inne dokumenty. Jeżeli nie jesteś pewien, co będzie potrzebne, wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie, mailowo lub przez formularz kontaktowy, podając rodzaj nieruchomości i cel wyceny, a my udzielimy niezbędnych informacji.

Kontakt telefoniczny Email Formularz kontaktowy online

Operat szacunkowy jest sporządzany w formie jaką określa Ustawa o gospodarce nieruchomościami podaje się w nim obowiązkowo przedmiot, zakres i cel wyceny. Rzeczoznawca zobowiązany jest do przeprowadzenia badania stanu prawnego i technicznego nieruchomości oraz sprawdzenia jej potencjału. Wartość nieruchomości określa się w zależności od jej rodzaju, dostępnych informacji i celu na jaki sporządza się operat poprzez zastosowanie odpowiednich metod i technik regulowanych przepisami prawa. Dokument, który zatem państwo dostajecie to kilkudziesięciostronicowe opracowanie dokładnie opisujące każdy aspekt wycenianej nieruchomości oraz ukazujące sposób określania jej wartości tak, aby potencjalny odbiorca nie miał żadnych problemów z jego zrozumieniem.